Pinnacle Sports

Jak rozpocząć swoją przygodę z Pinnacle?

Przed rejestracją powinniśmy wiedzieć, że Pinnacle jest uznawany za absolutny top jeśli chodzi o bukmacherów. Może nie znajdziemy tu bogatej ofert pobocznej, ale użytkownicy tego serwisu cenią sobie wysokie kursy i wzorowy support. Jest to świetny bukmacher dla zaawansowanych graczy, którzy operują wysokimi stawkami.

1. Rejestracja konta w Pinnacle.

Wchodzimy na stronę Pinnacle i w prawym górnym rogu wybieramy „Otwórz konto”

Następnie wypełniamy wymagane pozycje. Pamiętajmy, że nigdzie nie musimy się śpieszyć. Powinniśmy dwa razy sprawdzić poprawność wpisanych danych i dopiero wtedy możemy z czystym sumieniem dokończyć rejestrację. Unikniemy w ten sposób wszelkich problemów związanych z weryfikacją.

2. Wpłata środków na konto.

Wpłaty to standard, który obowiązuje u większości bukmacherów. Limity wpłat są również niskie, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu.

3. Obstawianie w serwisie Pinnacle.

Niestety obstawianie w Pinnacle nie jest tak intuicyjne jak w przypadku innych bukmacherów. Większość grających tam osób stawia tyle single. Zakłady ako nie są tak popularne. Nie wszystkie ligi i dyscypliny można łączyć, a do tego kursy są znacznie niższe niż w przypadku grania singli. Wróćmy jednak do wyboru spotkań…

Po wybraniu interesującej nas dyscypliny pojawi się kolejna lista z rozpisanymi spotkaniami. W tym przypadku wybraliśmy najbliższą kolejkę La Liga. Weźmy pod lupę mecz Sevilli z Barceloną. Jeśli chcemy postawić na Barcelonę to kierujemy nasz wzrok na kolumnę Moneyline. W drugiej linii od góry wpisujemy naszą stawkę. Jeśli chcemy postawić na remis, stawkę wpisujemy w rubrykę, która znajduje się na linii z napisem „draw (z ang. remis).

Jeśli chcemy coś do tego dograć (w singlu) to wpisujemy stawki przy interesujących nas typach. Jeśli chcemy skorzystać z handicapu to musimy kliknąć w listę rozwijaną i wybrać interesujące nas handi. Jeśli masz problem z odróżnieniem poszczególnych handicapów azjatyckich to zapraszamy do skorzystania z naszego działu pomocy na forum. Żeby w Pinnacle zagrać zakład bez remisu, z listy rozwijanej zaznaczamy „pk”. Jeśli interesują nas bramki, wybieramy interesującą nas linię z tabeli „total”.

Jeśli już wybraliśmy nasze typy, zjeżdżamy na sam dół strony i klikamy w „submit bets”.

Mimo wszystko jeśli ktoś chciałby skorzystać z zakładów łączonych to w górnej części strony wybiera zakładkę Accumulators/Parlay. Z listy rozwijanej musimy wtedy wybrać wszystkie ligi, które chcemy zaznaczyć, a następnie przechodzimy do następnej sekcji. Tak jak widać nie ma tu dostępnych tak wielu opcji do wyboru, a do tego marża jest znacznie wyższa niż w przypadku grania singli.

Pinnacle przeciętny gracz powinien znaleźć większość interesujących go spotkań. Problemem mogą być bardziej niszowe ligi, nawet z popularnych dyscyplin. Ciekawostką jest, że jedną z nacji, która korzysta najliczniej z tego bukmachera, to Japończycy. W dużej mierze dzieje się to za sprawą e-sportu, który w Azji jest bardzo popularny, a właśnie oferta na tę raczkującą dyscyplinę jest bardzo szeroka.

4. Wypłata środków z konta.

W miesiącu kalendarzowym przysługuje nam tylko jedna bezpłatna wypłata. Za każdą kolejną musimy ponieść opłatę uwzględnioną w tabeli. Trzeba również pamiętać, że przed wypłatą środków musimy dokonać 5-krotnego obrotu naszym depozytem. W przeciwnym wypadku poniesiemy opłatę w wysokości 3% od tego depozytu. Bukmacher powołuję się tym samym na zobowiązania maltańskiej licencji dla bukmacherów.

5. Promocje oraz bonusy w Pinnacle.

Pinnacle nie oferuje bonusów od depo ani licznych promocji. Ich największym bonusem są wysokie kursy.

6. Kontakt z Supportem.

Kontakt z supportem stoi na wysokim poziomie. Obsługa klienta jest wyszkolona, a w przypadku trudniejszych pytań podany jest adres mailowy do konkretnej osoby. Czasami problemem jest czas oczekiwania na odpowiedź. Większość buków przyzwyczaiła nas do tego, że odpowiedź mamy do kilku godzin od wysłania maila. W tym przypadku ten czas może przeciągnąć się nawet do 24h, ale mamy gwarancję, że temat zostanie wyczerpany.

http://www.pinnaclesports.com/en/contact-us

Można trafić na polską obsługę, chociaż oficjalnie buk prowadzi kontakt tylko w języku angielskim. Jeśli macie problem ze sformułowaniem maila – w temacie maila dopiszcie „polish”.

7. Recenzja serwisu Pinnacle.

Zalety Pinnacle

 • Niska marża bukmachera=wysokie kury
 • Brak problemów z rozliczaniem kuponów
 • Bardzo kompetentny support (nie odpisują regułkami)
 • Nie ma limitów indywidualnych
 • Najwyższy przyznawany Rating A+
 • Świetny dla graczy, którzy lubią grać grubo
 • Dobra oferta na popularne dyscypliny i ligi
 • Bukmacher skierowany jest również na osoby, które obstawiają e-sport.

Wady Pinnacle

 • Szata graficzna może niektórym sprawiać problemy
 • Słabo rozwinięte zakłady na żywo
 • Mało zakładów pobocznych na poszczególne mecze
 • Tylko jedna darmowa wypłata w miesiącu kalendarzowym
 • Bukmacher przeznaczony praktycznie tylko do grania singli. Ako dostępne jest na wybrane ligi, a do tego kursy są niższe.
 • Wymagany 5-krotny obrót depozytu przed wypłatą